• 2006. március 3-5.

I. "Chopin + ......" Országos Válogató Zongoraverseny

A versenyre 70 növendék nevezett be.

A verseny zsűrije:      elnök: ERKEL TIBOR, zongoraművész

                               tagok: BELÁK ERZSÉBET, zongoraművész

                                         HÉRA ANDRÁS, zongoraművész

                                         PLESS ATTILA, zongoraművész

                               szakmai titkár: PAPP KÁROLYNÉ

A verseny eredménye:

"Ferenczy György Művészeti Díj"-at nyertek:

VIDA MÓNIKA RUTH és tanára BAKSAINÉ CSITÁRI ILONA (Bp.XX.ker. Lajtha László A.M.I.)

SVEDA BRIGITTA és tanára NAGYNÉ RÁBAI JULIANNA (Debrecen, Simonffy Emil Zeneiskola)

Arany fokozatot nyertek:

Bali Dávid, Varjasi Emese, Mikhaylenko Mária, Sanda Kinga

Ezüst fokozatot nyertek:

Obbágy Anna, Horváth Krisztina, Szamosközi Péter, Gyárfás Péter, Horányi Tamás,

Erős Ditta Rebeka, Dudics Péter, Orgován Boglárka

Bronz fokozatot nyertek:

Váradi László, Forró Fruzsina, Fehérvári Liza, Nagy Attila,

Kelemen Ágnes, Deák Ivett, Korpai Dániel, Nemes Andrea

Dicséretek:

Dömösi Martin, Kovács Eszter, Hanics Katalin, Breckó Mónika, Szigeti Zsófia, Szirányi Dóra, Czakó Erik, Burján Viktor, Szabados Félix, Balogh Fanni, Vajas Anna, Tassonyi Balázs, Kovács Margit,

Pöndör Martin, Haklik Dóra, Sarkady Viktória, Együd Klaudia, Medgyes Boglárka, Kruppa Terézia, Fedinec Miroszláva, Román Vivien, Szabó Szilvia

Különdíjak:

Szerencsi Zsuzsanna, Bali Dávid

Sveda Brigitta.

.


  • 2006. június 21 - július 2.

I. "Chopin + ......" NEMZETKÖZI ZONGORAVERSENY
15 éves korig

és

II. BUDAPESTI NEMZETKÖZI CHOPIN ZONGORAVERSENY
25 éves korig

A versenyzők 12 országot képviseltek: Csehország, Japán, Lengyelország, Litvánia, Magyarország, Németország, Oroszország, Románia, Szerbia-Montenegro, Szlovákia, Szlovénia, Ukraina.

A versenyek zsűrije:     elnök: prof. JAN JANSKI, zongoraművész - Lengyelország

                               tagok: prof. IDA CERNECKÁ, zongoraművész - Szlovákia

                                         ERKEL TIBOR, zongoraművész - Magyarország

                                         MOCSÁRI KÁROLY, zongoraművész - Magyarország

                                         prof. VLADIMÍRA SLÁVIKOVÁ, zongoraművész - Csehország

                                         prof. MARTA SOSINSKA, zongoraművész - Lengyelország

                               szakmai titkár: PAPP KÁROLYNÉ - Magyarország

.

I. "Chopin + ......" Nemzetközi Zongoraverseny:

Versenyzők:

I. korcsoport : Bali Dávid (HU), Balogh Fanni (HU), Brecko Maria (UKR), Burján Viktor (HU), Czakó Erik (HU), Dömösi Jean Martin (HU), Fajnorová Anna-Natalia (CZ), Fehérvári Liza (HU), Forró Fruzsina (HU), Gyárfás Péter (HU), Hanics Katalin (HU), Horányi Tamás (HU), Horváth Krisztina (HU), Kalvachová Ráchel (CZ), Kovács Eszter (HU), Kovács Margit (HU), Nagy Attila (HU), Nazaruk Elizaveta (RUS), Obbágy Anna (HU), Otáhalová Jana (CZ), Prud'Homme Marie-Luminita (RO), Sládek Jakub (CZ), Szabados Félix (HU), Szamosközi Péter (HU), Szigeti Zsófia (HU), Szirányi Dóra (HU), Tassonyi Balázs (HU), Vajas Anna (HU), Váradi László (HU), Varjasi Emese (HU), Vida Mónika Ruth (HU),

II. korcsoport : Annomuchamedova Krisztina (LIT), Chernysheva Maria (RUS), Csőke Andrea (SCG), Deák Ivett (HU), Dudics Péter (HU), Együd Klaudia (HU), Erős Ditta Rebeka (HU), Fedinec Miroszláva (UKR), Golofit Katarzyna (PL), Gyöngyösi Ivett (HU), Haklik Dorina (HU), Izgieva Kristina (RUS), Juric Hana (SLO), Kelemen Ágnes (HU), Kochetkova Darya (RUS), Korpai Dániel (HU), Koziol Alaksandra (PL), Males Milena (SCG),  Medgyes Boglárka (SK), Mikhaylenko Maria (RUS), Nemes Andrea (HU), Oprisor Teodora Maria (RO), Orgován Boglárka (HU), Pöndör Martin (HU), Román Vivien (HU), Sanda Kinga Mariann (HU), Sarkadi Viktória (HU), Soszták Krisztina (UKR), Sveda Brigitta (HU), Szabó Szilvia (HU), Szczep Tamara (PL), Székely Katalin (SCG), Varga Gergő (HU), Zemaityte Gabriele (LIT), Zicha Marek (CZ).

Az I. Nemzetközi "Chopin + ......" Zongoraverseny eredménye:

I. korcsoport :       I. díj : Nazaruk Elizaveta

                                  II. díj : Horányi Tamás, Obbágy Anna

                                  III. díj : Forró Fruzsina, Nagy Attila, Otáhalová Jana

                                  Dicséret : Brecko Maria, Sládek Jakub, Váradi László, Vida Mónika Ruth

II. korcsoport :     I. díj : Gyöngyösi Ivett, Kochetkova Darya

                                  II. díj : Chernysheva Maria, Golofit Katarzyna

                                  III. díj : Koziol Aleksandra, Zemaityte Gabriele

                                  Dicséret : Annomuchamedova Kristina, Csőke Andrea, Korpai Dániel,

                                                     Mikhaylenko Maria, Sveda Brigitta, Szabó Szilvia, Szczep Tamara,

                                                     Varga Gergő, Zicha Marek.

A VERSENY FŐDÍJÁT NYERTE : NAZARUK ELIZAVETA

Tanári díj : Ravdina Natalia

Különdíjak :    A szonáta legszebb előadásáért : Chernysheva Maria

                          A szabadon választott zeneszerző darabja legszebb előadásáért :

                                                           Golofit Katarzyna, Mikhaylenko Maria, Zemaityte Gabrielle

                          Prof. Janski különdíjak : Nazaruk Elizaveta, Gyöngyösi Ivett, Kochetkova Darya

.

II. BUDAPESTI NEMZETKÖZI CHOPIN ZONGORAVERSENY

Versenyzők:

I. korcsoport : Ballók Emese (HU), Demény Balázs (HU), Garniewicz Agnieszka (PL), Hanus Monika (PL), Koziak Marcin (PL), Krajnc Tina (SLO), Lebhardt Dániel (HU), Mori Davorin (SLO), Obbágy Márta (HU), Plósz Csilla Titanilla (HU), Shchulkin Anton (RUS), Tasnádi Elza (HU), Utasi Noémi (SCG),

II. korcsoport : Bóna Ilona (HU), Bracha Marek (PL), Fritz Christian (D), Gataveckaite Gintaute (LIT), Gerl Jamina (D), Gladysiak Agata (PL), Grabowska Oliwia Marta (PL), Grubba Noemi (PL), Hajdu Gergely István (HU), Hegyes Ádám (HU), Karp Dorota (PL), Kerek Erzsébet (HU), Kosiorowska Marta (PL), Kovács Dalma Lídia (RO), Krówka Dobrochna (PL), Lakatos Benjamin (HU), Lenner Eduard (SK), Róka Andrea (HU), Szász Lili (HU), Voronova Svetlana (RUS),

III. korcsoport : Balázová Jana (SK), Klubczuk Mariusz (PL), Ostrochowská Monika (SK), Rostás Tamás (HU), Semba Kazune (JP), Suzuki Marika (JP), Tassonyi Zsolt (HU)

A II. Budapesti Nemzetközi Chopin Zongoraverseny eredménye:

I. korcsoport :       I. díj : Koziak Marcin

                                  II. díj : Demény Balázs

                                  III. díj :   ----------

                                  Dicséret : Hanus Monika, Lebhardt Dániel

                                  Emléklap : Obbágy Márta

II. korcsoport :       I. díj : Kerek Erzsébet, Krówka Dobrochna

                                    II. díj :    ----------

                                    III. díj : Voronova Svetlana

                                    Dicséret : Gataveckaite Gintaute, Hegyes Ádám

                                    Emléklap : Bracha Marek, Fritz Christian, Lenner Eduard

III. korcsoport :         Emléklap : Rostás Tamás, Suzuki Marika

Különdíjak :       

A szonáta legszebb előadásáért :  Hegyes Ádám, Kerek Erzsébet, Koziak Marcin

A magyar mű legszebb előadásáért : Demény Balázs

.