• 2009. február 7.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

XVI. AMADEUS NEMZETKÖZI ZONGORAVERSENY - Brno (CZ).

.

  • 2009. február 22 - 26.

A III. BUDAPESTI NEMZETKÖZI CHOPIN ZONGORAVERSENY győztese:

 ALEKSANDRA MYSLEK (PL)

hangverseny körútja Magyarországon

PROGRAM:

Fryderyk Chopin: Asz-dúr Polonaise op. 53, cisz-moll Nocturne op. 27/1, Asz-dúr Valse op. 42,
                                                  Gesz-dúr Impromptu op. 51, f-moll Ballada op. 52,

Ludwig van Beethoven: Asz-dúr Szonáta op. 110,

Karol Szymanowski: b-moll Variációk op. 3.

HANGVERSENYEK:

2009. február 22.           Óbudai Társaskör  koncertterme, 1036 Budapest, Kiskorona u. 7.

 2009. február 24.       Debreceni Egyetem  Zeneművészeti Kar, 4032 Debrecen, Egyetem tér 2.

 2009. február 26.       Szegedi Tudományegyetem  Zeneművészeti Kar, 6722 Szeged, Tisza L. krt. 79-81.

.

  • 2009. április 8.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

XII. Országos Szakközépiskolai Zongoraverseny - Békéscsaba (HU)

.

  • 2009. április 24.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

VIII. Országos Zeneiskolai Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny -
Balassagyarmat (HU)

.

  • 2009. május 10.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

XVII. NEMZETKÖZI FRYDERYK CHOPIN ZONGORAVERSENY GYERMEKEKNEK - Szafarnia (PL)

.

  • 2009. június 9.

A CHOPIN TÁRSASÁGOK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE
(IFCS)

egyhangúlag tagjává fogadta a FERENCZY GYÖRGY ALAPÍTVÁNYT

                                             

.

  • 2009. szeptember 13.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

I. NEMZETKÖZI AMATŐR FRYDERYK CHOPIN ZONGORAVERSENY - Varsó (PL)

 

  • 2009. szeptember 27 - október 3.

Az ELSŐ EURÓPAI ZONGORAVERSENY (Poznan-PL, 2008) díjnyertese és a Ferenczy György Alapítvány különdíjasa:

RINALDO ZHOK (IT)

hangverseny körútja Magyarországon:

PROGRAM:

Debussy : Hommage á Joseph Haydn (1909) - Mouvement de Valse lente
Widor : Fugue (sur le nom d'Haydn) (1909)
Haydn : C-dúr Szonáta Hob.XVI:50
Sacher : Blue Haydn (2009) (ősbemutató)
Tedesco : Study n.1 : H.A.Y.D.N. (2009) (ősbemutató)

Chopin : 3 Mazurka op. 59
Liszt : Apres une Lecture de Dante - Fantasia quasi Sonata

HANGVERSENYEK:

2009. szeptember 27.            Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara - Liszt terem

2009. október 1.                    Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara - Fricsay Ferenc hangversenyterem

2009. október 3.                  Óbudai Társaskör hangversenyterme

.

  • 2009. november 23 - 24

"MEGÉRTENI CHOPINT" 

 elméleti és gyakorlati zongora mesterkurzus társszervezése
a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kistermében.

Társszervezők:
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest - HU), Sziléziai Filharmónia (Katowice - PL), "Szilézia" Néptánc Együttes

.

  • 2011. december

"CHOPIN CISZ-MOLL KERINGŐJE"
                       Abavári T. I. Tibor verse

Ferenczy György tanár úr emlékének ajánlotta hálás szeretettel volt tanítványa

A vers elolvasható itt:  cisz-moll.pdf 

.

  • 2009. december 4 - 6.

 IV. ORSZÁGOS ZENEISKOLAI
 FERENCZY GYÖRGY ZONGORAVERSENY

A verseny védnökei : JOANNA STEMPINSKA - Lengyel Köztársaság budapesti Nagykövete
                                                            FOCHS TIVADAR - Budapest Főváros XVII. ker. Rákosmente Alpolgármestere

 A VERSENY FŐTÁMOGATÓJA : BUDAPEST ZONGORASZALON
A verseny zsűrije :
társelnökök : PROF. JAN JANSKI (PL), PROF. ERKEL TIBOR
                                                     zsűritagok : ASZALÓS TÜNDE, DR. HARGITAI IMRE, KOVÁCS KÁLMÁNNÉ, PLESS ATTILA
                                                     szakmai titkár : PAPP KÁROLYNÉ

A versenyre 262 tanuló jelentkezett. A meghallgatások két helyszínen, két zsűri közreműködésével folytak. A végeredmény a két zsűri egyeztetése után született.
    

A verseny eredménye: 
 
FŐDÍJAK (Ferenczy György Művészeti Díjak) a Chopin művek legszebb előadásáért:
a díjakat a budapesti LENGYEL INTÉZET ajánlotta fel
HEINRICH ATTILA (és a tanára - Csabai Csilla), BENCSIK PANNA (és Tóth Ágnes), BALOGH ÁDÁM (és Megymóreczné Schmidt Ildikó),
BOATENG KÁRMEN (és Tóth Krisztina), BÓNA MÁRTON (és Ferencz Éva), ILLYÉS ANNA (és Bögös-Minya Ágnes),
BELINSZKY ANNA (és Bögös-Minya Ágnes), FÁBI JUDIT (és Kőrösiné Szénási Mária) 

ARANY FOKOZATÚ DÍJAK (I. díjak):
az ajándékcsomagokat EDITIO MUSICA BUDAPEST ZENEMŰKIADÓ ajánlotta fel:
I. korcsoport : Li Cangi Anna, Bui Huyen Trang
II. korcsoport : Heinrich Attila, Korb Vanessza, Balogh Ádám
III. korcsoport : Karajz Júlia, Bóna Márton
IV. korcsoport : Pearl Ben, Illyés Anna
V. korcsoport : Belinszky Anna, Fábi Judit

EZÜST FOKOZATÚ DÍJAK (II. díjak):
I. korcsoport : Molnár-Sáska Zoltán, Ittzés Péter, Nagy Dorottya, Naszagyuk Zsófia, Dénes Mónika
II. korcsoport : Boateng Kármen, Szívós Rebeka, Bencsik Panna, Radnóti Róza, Pless Gergő
III. korcsoport : Fehér Norbert, Nagy József, Moldoványi András, Bálint Dominika
IV. korcsoport : Horváth Laura
V. korcsoport : Török Adél, Kulcsár Naómi, Koltay Kurszán

BRONZ FOKOZATÚ DÍJAK (III. díjak):
I. korcsoport : Jakab Ádám, Losó Lajos, Forgó Boglárka, Baksa Zsófia Magdolna, Behunszky Zsuzsanna
II. korcsoport : Szilasi Dávid, Szebellédi Márton, Ugrin Bálint József, Pigniczki Marcell, Bakó Dorottya, Kocsis Krisztián, Forgó Benjámin
III. korcsoport : Molnár Dániel, Hodozsó Benjámin, Hirling Bettina, Péterfay Bence
IV. korcsoport : Vörös Elma Dóra, Palóczy Júlia
V. korcsoport : Galambos Tamás

KÜLÖNDÍJAK :
a francia zeneszerző műve legszebb előadásáért : Bui Huyen Trang,  Korb Vanessza,
a magyar zeneszerző műve legszebb előadásáért : Li Cangi Anna, Ugrin Bálint József, Nagy József, Kulcsár Naómi
a Haydn mű legszebb előadásáért : Forgó Boglárka, Pearl Ben
prof. Janski különdíja : Li Cangi Anna, Bóna Márton, Hirling Bettina, Belinszky Anna

DICSÉRETEK :
I. korcsoport : Morvai Gábor, Rozenberszki Zsófia Réka, Foskolos Bettina, Knyazoviczki Csenge, Cziegler Richárd, Csikor Katalin,
                                 Kiss Dóra Viktória, Vígh Roland, Kardon Annamária, Koudela Olivér, Barbarics Csanád, Leveleki Marcell,
                                 Babici Vanda,   Pálya Hanna, Stewart Zsófia
II. korcsoport : Ambrusz Előd Gábor, Csötönyi Corvin Éliás, Gulyás Berta, Fehér Márton, Lakatos Bence, Brindzik Borbála, Kiss Kornélia,
                                 Richter Anna Zsófia, Martin Bogdán, Daradics Tímea, Latyseva Olga, Lakatos Tamás, Lőrincz Virág, Miklós Béla,
                                 Csutorás Karolina, Cséfalvay Viktor, Farkas Anna, Piovano Laura, Zsók Bianka, Regyep Ádám, Szabó Dalma, Csicsó Nóra,
                                 Dranovics Anna, Bulucs Brigitta, Bróz Aliz, Horváth Dániel, Farkas Dávid, Mikulik Márton, Adonyi József
III. korcsoport : Fehér Lili, Forró Fruzsina, Várallyay Simon, Várallyay Kinga, Szalacsovics Sándor, Muhari Péter, Szórádi Dávid,
                                Rónaszéki Anna,  Zászkaliczky Márta, Szamosközi Kinga, Zhang Zhong Shi
IV. korcsoport : Tóth Áron, Schumann Janka, Somorjai Máté, Réti Tamás, Pummer Dorina, Jőrös Viktória
V. korcsoport : Szajkovics Ádám, Palojtay Zsófia