• 2013. március 13.

IV. PianoForte Továbbképző Tanfolyam

márciustól novemberig tartó
gyakorlati-tanítási és elméleti-módszertani továbbképző zongoratanárok részére

Kurzusvezető tanár:

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA

.

  • 2013. március 24.

díjfelajánlás (alapítványi támogatás)

XIII. Országos Zongoraverseny Sára Jenő emlékére

Nyíregyháza (HU)

.

  • 2013. április 11.

IV. PianoForte Továbbképző Tanfolyam

márciustól novemberig tartó
gyakorlati-tanítási és elméleti-módszertani továbbképző zongoratanárok részére

Kurzusvezető tanár:

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA

.

  • 2013. április 12.

IV. PianoForte Továbbképző Tanfolyam

márciustól novemberig tartó
gyakorlati-tanítási és elméleti-módszertani továbbképző zongoratanárok részére

Kurzusvezető tanár:

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA

.

  • 2013. május 8.

IV. PianoForte Továbbképző Tanfolyam

márciustól novemberig tartó
gyakorlati-tanítási és elméleti-módszertani továbbképző zongoratanárok részére

Kurzusvezető tanárok:

ASZALÓS TÜNDE

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA
Chopin művek módszertani megközelítése és tanítása

 
.

  • 2013. május 17 - 19.

díjfelajánlás (alapítványi támogatás)

XXI. Gyermek és Ifjúsági Fryderyk Chopin
Nemzetközi
Zongoraverseny       Szafarnia (PL)

 


Chopin Mazurka legszebb előadásáért járó Ferenczy György Művészeti Díj nyertesei:

TOM DE BEUCKELAER (B)      

ALEKSANDRA HORTENSJA DABEK (PL)

VÁRALLYAY KINGA (HU)

             
      

Meghívás Magyarországra, hangversenyre :

ALEKSANDRA HORTENSJA DABEK (PL)

   

.

  • 2013. június 6 - 9.

IFCS - CHOPIN TÁRSASÁGOK NEMZETKÖZI TALÁLKOZÓJA

Radovljica - Szlovénia.

 
 
 
 
 

.

  • 2013. augusztus 7.

"AZ ALKOTÁS SZABADSÁGA" népszerű tudományos konferencia

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása : "A szabadság légkörében"
 
Az előadó köszönetét fejezi ki Aszalós Tündének az anyag összeállításához nyújtott segítségért. 

Lagów (PL), Joannita Vár Lovagterme

         

 

 

.

  • 2013. október 9.

IV. PianoForte Továbbképző Tanfolyam
 

márciustól novemberig tartó
gyakorlati-tanítási és elméleti-módszertani továbbképző zongoratanárok részére

Kurzusvezető tanárok:

ASZALÓS TÜNDE

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA
Chopin művek módszertani megközelítése és tanítása

.

  • 2013. november 13.

IV. PianoForte Továbbképző Tanfolyam

márciustól novemberig tartó
gyakorlati-tanítási és elméleti-módszertani továbbképző zomgoratanárok részére

Kurzusvezető tanár:

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA
Chopin művek
módszertani megközelítése és tanítása

      

.

  • 2013. október 26 - 30.

SHAUN CHOO (Szingapúr) HANGVERSENYEI MAGYARORSZÁGON

2013. október 26  : 

Budapest, Óbudai Társaskör

       

   
     


2013. október 30  :  

Miskolc, Zenepalota, Bartók Terem

        

      

  

      

.

  • 2013. október 29 - 30.

"Lengyel nemzeti táncok és népi gyökereik"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA elméleti és gyakorlati Chopin-kurzusa
Miskolc - Zenepalota, Bartók terem

     

     

.

  • 2013. november 8.

"CHOPIN ÉS A LENGYEL NEMZETI TÁNCOK"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása
"Stílusismeret és technikaképzés"  -  alap- és
középfokú hangszeres zenetanárok módszertani tanfolyama a Metronom Nonprofit Kft szervezésében

Helyszín : Tóth Aladár Zeneiskola, Budapest VI.ker., Szív u. 19-21.

 

 

.   

  • 2013. november 29 - december 1

VI. Országos Zeneiskolai Ferenczy György Zongoraverseny

LEONARDO COLAFELICE (IT)
ALEKSANDRA HORTENSJA DABEK (PL),
és  PIOTR PAWLAK (PL)  vendégszereplésével

                                                                 
Leonardo COLAFELICE (IT)       Aleksandra Hortensja DABEK (PL)                 Piotr PAWLAK (PL)

Mendelssohn - Variations Serieuses op. 54                        Chopin - Nocturne E-dúr op.62 / 2                                      Ravel - La Valse
Albeniz - Triana (Iberia szvit II.)                                          Chopin - Scherzo E-dúr                                                           Chopin - Andante Spianato et Grande
Sztravinszkij - Trois Mouvements de Petrouchka)
          Chopin - Mazurka op. 17/ 4                                                                     Polonaise Brillante Esz-dúr op. 22
                                                                                                     Chopin - Etűd Gesz-dúr op. 10/ 5
                                                                                                     Mozart - Variációk D-dúr KV 573

 

A VI. ORSZÁGOS ZENEISKOLAI FERENCZY GYÖRGY ZONGORAVERSENY:

A versenyre 250 növendék jelentkezett.
A meghallgatások két helyszínen, két zsűri közreműködésével folytak.

A verseny védnökei:

Őex. Roman Kowalski - Lengyel Köztársaság Magyarországi Nagykövete
Dr. Varjuné dr. Fekete Ildikó - Tankerületi Igazgató, Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
                                                                  Budapest XVII. Tankerületi Igazgatósága

A verseny díszvendége:

Carlo Cavalletti (IT) - CavArtists Cavalletti Artists Management

Partner Intézmények:

Nemzeti Fryderyk Chopin Intézet -Varsó, PL
Chopin Központ - Szafarnia, PL
Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola - Budapest

Társszervező:

Budapest XVII. ker. Bartók Béla AMI

Főtámogató:

BUDAPEST ZONGORASZALON
Bösendorfer, Fazioli, Schimmel, Kawai, Brodmann zongoragyárak kizárólagos magyarországi képviselete

Kiemelt támogatók:

LENGYEL KÖZTÁRSASÁG NAGYKÖVETSÉGE
LENGYEL INTÉZET
Chopin vonatkozású személyi, dologi költségek, valamint művészeti díjak kiemelt támogatói

Támogatók:

Budapest XVII. ker. Vigyázó Sándor Művelődési Ház
EMB Editio Musica Budapest
ILEX-KERT Kerészeti Áruda
Havasi házaspár
"Zenével a Jövő Emberéért" Alapítvány

A verseny zsűrije:

Prof. Nádor György - zongoraművész, egyetemi tanár
mgr. Havasiné Darska Izabella - zongoraművész-tanár

Joanna Brzezinska Maurer (CH) - zongoraművész
Alberto Nosè (IT) - zongoraművész
Aszalós Tünde - zongoraművész, szakértő, szaktanácsadó
Belák Erzsébet - zongoraművész
Dr. Hargitai Imre - zongoraművész
Dr. Réti Balázs - zongoraművész

A VERSENY EREDMÉNYE :

FERENCZY GYÖRGY MŰVÉSZETI DÍJAK :

II. korcsoport:
Boros Mihály és tanára Megyimóreczné Schmidt Ildikó
Dömötör Máté és tanára Becht Erika
Terjék Márton és tanára Baráth András

III.korcsoport:
Komáromi-Nagy Márton és tanára Lajos Katalin
Xu Quian és tanára Kovács Éva Mária
Nagy Dániel és tanára Radványi Mária
Kovács Dániel és tanára Kőrösiné Szénási Mária

V. korcsoport:
Fenyves Krisztián és tanára Lovas László

A SZAFARNIA CHOPIN KÖZPONT (PL) IGAZGATÓI DÍJA (fellépés Szafarniaban) :
Komáromi-Nagy Márton (III. korcsoport)

A BARTÓK BÉLA ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA a következő növendékeket
hívta meg a 2014. január 22-i koncertre:

I. korcsoport : Pálffy Donát, Kelemen Hanna
II. korcsoport : Szamosközi Kinga, Boros Mihály, Bakos Júlia
III. korcsoport : Komáromi-Nagy Márton, Xu Quian, Krápicz Balázs, Nagy Dániel, Nagy Dorottya
IV. korcsoport : Pless Gergő
V. korcsoport : Fenyves Krisztián, Horváth Ábel

ARANY FOKOZATÚ DÍJAK (I. helyezett):

I. korcsoport:  Pálffy Donát Ábel, Kelemen Hanna
II. korcsoport:  Boros Mihály, Bakos Júlia
III. korcsoport:  Komáromi-Nagy Márton, Xu Quian
IV. korcsoport:  Szamosközi Kinga, Pless Gergő
V. korcsoport:  Fenyves Krisztián, Horváth Ábel

EZÜST FOKOZATÚ DÍJAK (II. helyezett):

I. korcsoport:  Pálhegyi Ármin, Devich Noémi, Oláh Mihály
II. korcsoport:  Jancsó Benedek, Vencel Ákos, Terjék Márton
III. korcsoport:  Krápicz Balázs, Nagy Dániel, Nagy Dorottya, Bi Xing Júlia, Kovács Dániel
IV. korcsoport:  Heinrich Attila Henrik
V. korcsoport:  Rozgonyi Marcell

BRONZ FOKOZATÚ DÍJAK (III. helyezett):

I. korcsoport:  Wang Tian Ge Angéla, Herman Dalma, Hámori Belián, Gubrik Miklós, Nagy-Jánvári Fédra
II. korcsoport:  Puskás Máté, Balikó Virág, Dömötör Máté, Koudela Olivér
III. korcsoport:  Ujj Anett Dóra, Balázs Elemér, Bede Domonkos, Veress Ábel
IV. korcsoport:  Balázs Sámuel
V. korcsoport:  Szkalisity Ábel, Zhang Zhong Shi, Zou De Zsolt

KÜLÖNDÍJAK:

I. korcsoport:  Seregi Ernő Róbert, Török Anna, Németh Vilmos Tamás, Varajti Tünde, Gulyás Richard Leonardo
II. korcsoport:  Venczel Ákos, Bakos Júlia
III. korcsoport: Krápicz Balázs, Blazsek Martin János
IV. korcsoport:  --------------------
V. korcsoport:  Horváth Ábel, Fenyves Krisztián

DICSÉRETEK:

I.korcsoport:  Csiszár Barnabás, Hőnich Csenge, Kmeczó András, Imre Zsófia, Ryan Noémi, Békési Bertalan,
                          Minya Nóra, Domut Adrián, Vígh Boglárka, Máté Eszter Katalin, Botos Katalin, Viktor Emma,
                          Hegyi Botond András, Molnár Bálint, Lukács Marietta, Kálny Barbara, Szederkényi Marcell,
                          Kapitány Luca Anna, Babic Bíbor, Ferencz Attila, Lukács Pál Levente, Tőkés Nelli Petra
II. korcsoport:  Szabó Anna Katalin, Jakab Ádám, Farkas Lili, Varga Kata, Fekszi Csaba Kornél, Gulyás Péter,
                          Forgó Boglárka, Kónyai Laura, Pataky Zsombor, Osvald Otília, Zentai Bálint, Cséfalvay Bianka,
                          Pucsok Tünde, Dobos Csanád, Tomerle Fanni, Urbán Benjámin, S. Tóth Izabella, Németh Sára,
                          Andor Mátyás, Kocsis Veronika, Török Hayato, Purgel Réka, Lai Jinghao Vivian, Lescsinszki Áron,
                          Hecker Noémi, Balogh Vivien, Jurenka Csenge Lili, Kovács Kamilla, Morzsa Ráchel, Domonkos Lenke,
                          Szilágyi Barnabás, Kerényi Noémi, Horváth Apor Boldizsár, Ulrich Anna Csenge, Harmath Eszter,
                          Takács Zita, Dévényi Benjámin
III. korcsoport: Wang Tian Yue Rebeka, Szilágyi Benjámin, Steward Zsófia, Ittzés Péter, Ungár Cecília,
                          Csernovszky Márk, Pauló Zsuzsanna, Kiss Zsuzsanna, Türr Liza, Fóris Benjámin, Kerekes Márton,
                          Makay Annamária, Csákay Domonkos, Vígh Roland, Sebő Bojána Mónika, Knyazoviczky Csenge,
                          Cu Le Dieu Huong Lilián, Váradi Nikoletta, Gulyás András, Blazsek Martin János, Nagy Zsófia Teodóra
IV. korcsoport:  Jánoki Márió, Harangozó Norbert, Kertész Laura, Szendrei Dávid, Vida Ágnes
V. korcsoport:  Bábinszki Gergely, Szabó Eszter, Muhari Péter, Juniki Mária, Kocsis Krisztina, Németh Anna

.

  • 2013. november 30.

Hangverseny a MagHáz Művelődés Házában,  
                                    2234 Maglód, Fő út 4-6.

 PIOTR PAWLAK (PL)
ALEKSANDRA HORTENSJA DABEK (PL)

 és LEONARDO COLAFELICE (IT) vendégszereplésével  

                                                   

 Piotr PAWLAK (PL)                  Aleksandra Hortensja DABEK (PL)          Leonardo COLAFELICE (IT)

Ravel - La Valse                                                                   Chopin - Nocturne E-dúr op. 62/ 2                               Mendelssohn - Variations Serieuse op. 54
Chopin - Andante Spianato et Grande                            Chopin -Scherzo E-dúr                                                   Albeniz - Triana (Iberia szvit II.)
                 Polonaise Brillante Esz-dúr op. 22                 Chopin - Mazurka op. 17 / 4                                          Sztravinszkij - Trois Mouvements de Petrouchka
                                                                                                 Chopin - Etűd Gesz-dúr op.10 / 5
                                                                                                 Mozart - Variációk D-dúr KV 573

 

.

  • 2013. december 7.

"LENGYEL NEMZETI TÁNCOK ÉS NÉPI GYÖKEREIK"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA elméleti és gyakorlati kurzusa
Vikár Sándor AMI - Nyíregyháza, Kürt u. 5-11  

   

    

.