• 2015. március 4.

LENGYEL NEMZETI TÁNCOK ÉS NÉPI GYÖKEREIK

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása

Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola, Győr

        

     

.

  • 2015. április 12.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

XV. Országos Zongoraverseny  (Békéscsaba)

A Ferenczy György Művészeti Díj nyertese : BERECZ MIHÁLY

.

  • 2015. április 15.

LENGYEL NEMZETI TÁNCOK ÉS NÉPI GYÖKEREIK

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása

Budapest XVII. ker. Bartók Béla AMI

     

           

         

.

  • 2015. április 19.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás):

X. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny  (Balassagyarmat)

.

  • 2015. április 21 - 23.

CCC - Nemzetközi Chopin Zongoraversenyek Konferenciája - Radziejowice (PL)

a Nemzeti Fryderyk Chopin Intézet (NIFC) szervezésében

  

 

.

  • 2015. május 8.

"A ZONGORA ÉS A ZENE POÉTÁJA"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA   Chopin hangversenye

a Szolnoki Európai Napok - Lengyel Nap keretében

a Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat és a Lengyel-Magyar Klub szervezésében

     

     

.

  • 2015. május 14 - 17.

CHOPIN TÁRSASÁGOK NEMZETKÖZI
TALÁLKOZÓJA - Torun (PL)
a Chopin Társaságok Nemzetközi Szövetsége (IFCS) szervezésében

   

     

     

     

.

  • 2015. július 14 - 26.

BERECZ MIHÁLY részvétele a XXXVIII. Nemzetközi Zongora Mesterkurzuson

Duszniki-Zdrój - ban (Chopin emlékhely - PL)

 a Ferenczy György Alapítvány különdíja a XV. Országos Zongoraversenyen (Békéscsaba)

a mesterkurzust szervezője : K.Lipinski Zeneakadémia, Wroclaw (PL).

    

             

       

     

.

  • 2015. augusztus 1 - 10.

"LENGYEL NEMZETI TÁNCOK ÉS NÉPI GYÖKEREIK"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA hangversennyel egybekötött elméleti és gyakorlati kurzusa
Jakartában (Indonézia), zsűrizés a VI. ASEAN Nemzetközi Concerto Versenyen.

   

   

 

      

 .

  • 2015. augusztus 27 - 28.

"TÖRTÉNELMI TÁRSASTÁNCOK AZ ELSŐ LÉTEZŐ DOKUMENTUMOKTÓL A XIX. SZÁZAD VÉGÉIG"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása a Kalász Művészeti Iskolában (Budakalász)

 

.

  • 2015. szeptember 6.

BOROS TEKLA KATINKA és Havasiné Darska Izabella
hangversenye Mallorcán, VALLDEMOSSA kolostorában

a 4. számú, Fryderyk Chopin - George Sand cellában

Társszervezők: Celda de Chopin y George Sand / Cartuja de Valldemossa
                                Mallorca International Media and Film Festival & Foundation

       

  

 

   

.

  • 2015. szeptember 25.

"A LENGYEL NEMZETI TÁNCOK GYÖKEREI
ÉS SZEREPE CHOPIN MAZURKÁIBAN"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása a Budapest XV. ker. Hubay Jenő Zeneiskolában

 

.

  • 2015. október 8 - 23.

Chopin Társaságok Nemzetközi Szövetségének (IFCS) közgyűlése és

XVII. Nemzetközi Chopin Zongoraverseny - Varsó (PL)

     

     

.

Igazán büszkék vagyunk, hogy a Ferenczy György Alapítvány által szervezett Nemzetközi Chopin Zongoraversenyek résztvevői és díjnyertesei közül többen szépen és sikeresen szerepeltek a XVII. Nemzetközi Fryderyk Chopin Zongoraversenyen Varsóban:

 Gyöngyösi Ivett - Magyarország
Aljosa Jurinic - Horvátország
Krzysztof Ksiazek - Lengyelország
Szymon Nehring - Lengyelország
Piotr Ryszard Pawlak - Lengyelország
Andrzej Wiercinski - Lengyelország

ALJOSA JURINIC és SZYMON NEHRING kiemelkedő eredményhez -
a döntőbe jutásához és DICSÉRET
eléréséhez külön gratulálunk,

SZYMON NEHRING-nek pedig a KÖZÖNSÉG DÍJHOZ is.

     További sok sikert kívánunk !

.

  • 2015. november 4.

"LENGYEL NEMZETI TÁNCOK ÉS NÉPI GYÖKEREIK"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása

Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Debrecen

          

       

     

.

  • 2015. november 12.

"LENGYEL NEMZETI TÁNCOK ÉS NÉPI GYÖKEREIK"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása

Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola

.

  • 2015. november 28.

Hangverseny a MagHáz Művelődési Házban (Maglód, HU)

BARTLOMIEJ KOKOT (PL)
a XXIII. Nemzetközi Chopin Zongoraverseny díjnyertese (Szafarnia, PL)
.

ELIZAVETA NAURUZOVA (RUS)
korcsoport nyertese az I. Young Piano Stars Nemzetközi Zongoraversenyen (Königs Wusterhausen, DE)

 

     

    

    

.

  • 2015. november 26 - 29.

VII. ORSZÁGOS FERENCZY GYÖRGY ZONGORAVERSENY

A versenyre 220 növendék jelentkezett : 200 fő az alapfokú művészeti iskolákból (I, II, III, IV korcsoport) és 20 fő a zeneművészeti szakközépiskolákból (V, VI korcsoport).

A verseny két helyszínen folyt, két zsűri közreműködésével :
a Bartók Béla AMI koncerttermében és a Vigyázó Sándor Művelődési Ház színháztermében.

A verseny meghirdetője : a Ferenczy György Alapítvány,
a verseny társszervezője: a Bartók Béla Zene- és Művészeti Iskola

A ZÁRÓÜNNEPSÉG KERETÉBEN SZEREPELTEK:

BARTLOMIEJ KOKOT (PL)
a XXIII. Nemzetközi Chopin Zongoraverseny díjazottja (Szafarnia, PL)

  ELIZAVETA NAURUZOVA (RUS)
az I. Young Piano Stars International Piano Competition korcsoport győztese (Königs Wusterhausen, DE)

   

A VERSENY VÉDNÖKEI :
Őex. Roman Kowalski -
Lengyel Köztársaság magyarországi Nagykövete
Riz Levente - Budapest XVII. ker. Rákosmente Önkormányzat Polgármestere

A VERSENY FŐTÁMOGATÓI :
BOGÁNYI ZONGORA  és  BUDAPEST ZONGORASZALON
mindnyájunk nevében köszönjük, hogy a Vigyázó Sándor Művelődési Házban versenyző korcsoportok, a verseny díjazottjai és ifjú meghívott vendégeink a Bogányi Zongorán szerepelhettek.

A VERSENY KIEMELT TÁMOGATÓI:
Lengyel Köztársaság Nagykövetsége - a verseny fődíjának kiemelt támogatója
Lengyel Intézet

Chopin vonatkozású személyi, dologi költségek, valamint művészeti díjak kiemelt támogatói

TÁMOGATÓK:
Antik-Varia Könyvkereskedés
Aszalós Tünde - volt zsűritagunk
EMB Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft
ILEX-Kert Kft
Havasi házaspár
M.N.A. Group Kft
"Művészetekkel a Jövő Emberéért" Egyesület

A VERSENY ZSŰRIJE :

a Bartok Béla AMI helyszínen (1173 Budapest, Pesti út 80):

Prof. Nádor György - elnök
Belák Erzsébet
Dr. Hargitai Imre
Dr. Réti Balázs

a Vigyázó Sándor Művelődési Ház helyszínen 1173 Budapest, Pesti út 113):

Havasiné Darska Izabella (HU/PL) co- társelnök
Bogányi Gergely (HU)
Grzegorz Kurzynski (PL)
Mihail Markov (NL)
Alberto Nose (IT)

A verseny szakmai titkára: Tóváriné Perémi Orsolya

A VERSENY EREDMÉNYE :

A verseny fődíját nyerte : KRÁPICZ BALÁZS ISTVÁN, tanára: Kovácsné Pogány Kinga
                                                    Győr, Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola

Ferenczy György Művészeti Díjak: Devich Noémi és tanára dr. Domjánné Kiss Adél
                                                                      Mashaei Leila és tanára Radványi Mária

I. díjak :

I. korcsoport : Grimaldi Giulio Benedek, Hegyi András

II. korcsoport: Rőmer Dávid, Pálffy Donát

III. korcsoport: Németh Sára

IV. korcsoport: Polgár Balázs

V. korcsoport: Krápicz Balázs István

VI. korcsoport: Boateng Kármen Stephany

II. díjak:

I. korcsoport: Deng Jia Kun, Drucza Dávid, Petróczi Anna

II. korcsoport: Kozák Sólyom Bónis, Németh Vilmos Tamás, Verriez Lilla

III. korcsoport: Bakos Júlia, Gincsai Dóra, Jancsó Benedek, Dömötör Máté

IV. korcsoport: Kiss Zsuzsanna, Behunszky Zsuzsanna

V. korcsoport: ----------------------------------------------

VI. korcsoport: ---------------------------------------------

III. díjak:

I. korcsoport: Kálmán Kata, Korpai Marcell, Végső Valdemár Norton, Ékes András

II. korcsoport: Békési Bertalan, Balázs Piri Soma, Varga Ádám, Szalovszky Viktória

III. korcsoport: Mashaei Leila, Forgó Boglárka

IV. korcsoport: Harangozó Norbert, Szendrei Dávid, Szakál Zsófia

V. korcsoport: Teremi Dárius Sándor, Popescu Dávid

VI. korcsoport: Szívós Rebeka Lili, Szamosközi Kinga, Horváth Gábor

Különdíjak:

A Bartók Béla AMI legeredményesebb versenyzője: Ézsiás Dorka Panna

Különdíj a Bartók mű előadásáért: Rőmer Dávid, Németh Sára

Különdíj a Balassa mű előadásáért: Jancsó Benedek

Bogányi Gergely zonoraművész különdíja: Németh Sára, Gincsai Dóra, Cséfalvay Bianka, Buka Boglárka, Kónya Laura

A Bartók Béla AMI különdíja: Takács Zita

A Ferenczy György Alapítvány különdíja: Jánoki Márió

Dicséretek:

I. korcsoport:
Ézsiás Dorka Panna, Molnár Csaba, Hermán Dalma, Kovács Géza, Reibl Zsombor, Kincses Barnabás, Szabó Kriszta, Georgi Máté Bence, Pálfai Uros Mihály, Annus Eszter, Zhai Yu Fan, Kirchlechner-Farkas Edit, Faragó Liliana,
Pálfi Nóra, Yue Ru Han, Kulcsár Edmond, Kormányos Bence, Szabó Csenge, Tárnoki-Zách Attila, Szabó Zsófia Anna, Csilinkó Eszter Mária, Magyar Donát, Domut Adrián, Katreiner Kíra

II. korcsoport:
Seregi Ernő Róbert, Minya Nóra, Jenei Lúcia Donatella, Csemer Christopher Steven, Bocsák Bernát, Szabó Anna Katalin, Remenyik Balázs, Varga Janka, Horváth Dóra, Világi Áron, Hámori Belián, Kmeczó András, Lukács Pál Levente, Király Árpád, Világi Dávid, Antus Márk, Csizmazia Ferenc Richárd, Nyikos András, Vigh Boglárka, Ferencz Péter, Wang Tian Ge Angéla

III. korcsoport:
Cséfalvay Bianka, Buka Boglárka, Gaál Emese Réka, Jurenka Csenge Lili, Czumbel Bence, Lőcsei Panna, Osvald Otília, Kiss Kamilla, Papp Mónika, Somlói Kinga Anna

IV. korcsoport:
Galli-Hirling Sarolta, Köpenczei Csenge, Vígh Roland

V. korcsoport: ----------------------------------------------

VI. korcsoport: ---------------------------------------------

     

     

     

     

   

.