• 2017. január 30-31

"TÖRTÉNELMI TÁRSASTÁNCOK AZ ELSŐ LÉTEZŐ DOKUMENTUMOKTÓL A XIX. sz. VÉGÉIG"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása

a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskolában, 1015 Budapest, Toldy Ferenc u. 28-30.

     

     

     

.

  • 2017. február 21 - 22.

"TÖRTÉNELMI TÁRSASTÁNCOK AZ ELSŐ LÉTEZŐ DOKUMENTUMOKTÓL A XIX. sz. VÉGÉIG"

HAVASINÉ DARSKA IZABELLA előadása

Helyszín: Farkas Ferenc AMI, 1016 Budapest, Lisznyai u. 40-42.

     

     

.

  • 2017. február 25 - 26.

"MUSICA BRILLANTE 2017"
I. International Chamber Music Competition

Vilnius (LT), Vilnius Naujoji Vilnia Music School

zsűrízés és különdíj felajánlás:

A. Curci - "Ciarda" kiváló előadásáért:
SOFIYA YARMOLENKA (hegedű) és EVGENIYA KAVALENKA (zongora)                    
Fehéroroszország

F.M. Veracini - Sonata e-moll op. 2 / 8, I.II.t. kiváló előadásáért:
DINA NOVIKOVA (hegedű) és ANA GOLOVKINA (zongora)
Litvánia

     
           
                    

        

       

                                  

.

  • 2017. március 9 - 11.

IV. Nemzetközi Kárpátaljai Chopin Zongoraverseny

Rzeszów (PL), ZSM nr. 2 im. Wojciecha Kilara

zsűrizés és különdíj felajánlás:

Chopin - Keringő Esz-dúr op. 18 kiváló előadásáért:
KAMILA SACHARZEWSKA (PL)

Chopin - Mazurek a-moll "A Emile Gaillard" kiváló előadásáért:
GABRIEL CZERNIEJEWSKI (PL)

Chopin - 3 Eccosaises kiváló előadásáért:
JI-EUN LEE (Dél-Korea)

Chopin - Keringő Asz-dúr op. posth. kiváló előadásáért:
ERYK KOSZELA (PL)

     

 

   

   

.

  • 2017. március 25.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás)

VII. Nemzetközi Bartók Béla Zongoraverseny (Szeged, HU)

Különdíj a Chopin mű legszebb előadásáért: MARTIN LUCIAN BOGDAN (HU - Szeged)

.

  • 2017. április 2.

Díjfelajánlás (alapítványi támogatás)

IX. Országos Továbbképzős Verseny (Szentendre, HU)

Különdíj a romantikus zongora szóló darab legszebb előadásáéert: KIRÁLY ÁGNES (Szentendre)

.

  • 2017. május 5 - 6.

zsűrizés és díjfelajánlás (alapítványi támogatás)

I. NYÍLT ZONGORAVERSENY "SHOPENIVSKA VESNA" - Lutsk, Ukrajna

                  

     

       

       

       

.

  • 2017. május 20

KACPER ZAROMSKI (PL) hangversenye
Chopin születési házában (Zelazowa Wola - PL)

különdíj a Nemzeti Fryderyk Chopin Intézet (NIFC - Varsó, PL) ajánlásából
a VII Budapesti Nemzetközi Chopin Zongoraverseny (2016), II korcsoport győztesének számára 

     

        

.

  • 2017. május 17 - 21

XXV. Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági
Fryderyk Chopin Zongoraverseny
- Szafarnia (PL)

zsűrizés és különdíj felajánlás (alapítványi támogatás)

Megnyitó ünnepség:

Torun (PL), Jordanki Kulturális és Kongresszusi Központ:

     

Szólisták: Pawel Wakarecy és Piotr Paleczny
Toruni Szimfonikus Zenekar, karmeste
r: Mariusz Smolij:

     

Az alapítványi különdíjak nyertesei:

A Chopin Mazurka legszebb előadásáért:

PIOTR ZBIGNIEW CZERWINSKI (PL) - II. kcsp.
KRZYSZTOF WIERCINSKI (PL) - III. kcsp.

Meghívás fellépésre Magyarországra:

PIOTR ZBIGNIEW CZERWINSKI (PL)

     

     

     

     

.

  • 2017. szeptember 24.

ALEKSANDRA HORTENSJA DABEK (PL) fellépése a Chopin szobor alatt a Lazienkowski Parkban, Varsóban (PL)

a VII. Budapesti Nemzetközi Chopin Zongoraverseny (2016) győztesének különdíja
a varsói Chopin Társaság (TIFC) felajánlásából

     

     

     

.

  • 2017. november 18.

PIOTR ZBIGNIEW CZERWINSKI (PL) - zongora
CAITLAN RINALDY (AUS/A) - zongora, zongorakíséret
NATHAN RINALDY (AUS/A) - fuvola

Hangverseny a Maglódi Vermesy Péter Zeneiskolában

     

     

     

.

  • 2017. november 17 - 19.

VIII. FERENCZY GYÖRGY ZONGORAVERSENY

                                                  

     

                                                                          

.
A versenyre 231 növendék jelentkezett:
197 az alapfokú zeneiskolákból (I. II. III. IV. korcsoport)
és 34 a zeneművészeti szakközépiskolákból (V. VI. korcsoport).

A résztvevők 15 országot képviseltek:
A, AUS, AZE, CN, D, EST, HU, JP, LT, LV, PL, RO, RUS, SRB, UKR

A verseny két helyszínen folyt, két zsűri közreműködésével:
a Bartók Béla AMI koncerttermében és a Vigyázó Sándor Művelődési Ház színháztermében.

A verseny meghirdetője: a Ferenczy György Alapítvány
a verseny társszervezője: a Budapest XVII. ker. Bartók Béla AMI.

A VERSENY VÉDNÖKEI:
Őex. Jerzy Snopek
- Lengyel Köztársaság rendkivüli és meghatalmazott Nagykövete
Jaroslaw Bajaczyk - a Lengyel Intézet igazgatója
Dunai Mónika - országgyűlési képviselő - Budapest 14. választókerület
Dr. Varjuné dr. Fekete Ildikó - Kelet-Pesti Tankerületi Központ igazgatója

PARTNER INTÉZMÉNYEK:
Akademia Muzyczna im. Karola Lipinskiego - Wroclaw, PL
Janackova Akademie Muzickych Umeni - Brno, CZ
Miskolci Egyetem - Bartók Béla Zeneművészeti Intézet - Miskolc, HU
Vilniaus Naujosios Vilnius Muzikos Mokykla - Vilnius (LT)
Zespól Szkól Muzycznych im. Wojciecha Kilara - Rzeszów (PL)
Osrodek Chopinowski - Szafarnia (PL)

KIEMELT TÁMOGATÓK:
          Lengyel Köztársaság Nagykövetsége
          Lengyel Intézet

          Nemzeti Fryderyk Chopin Intézet - Varsó (PL)

TÁMOGATÓK:
Antik-Varia Könyvkereskedés
Aszalós Tünde volt zsűritagunk
Budapest Zongoraszalon
EMB Editio Musica Budapest
Havasi házaspár
ILEX-Kert Kft
Kasik Sándor

Grzegorz Lobodzinski
Kuzmics Matej
Ingrida Milasiute
MNA Group Kft
"Művészetekkel a Jövő Emberéért" Egyesület

A VERSENY ZSŰRIJE:
Prof. Grzegorz Kurzynski (PL) - K. Lipinski Zeneakadémia, Wroclaw
Prof. Vladimíra Sláviková (CZ) - Janacek Zeneakadémia, Brno
Dr. Réti Balázs (HU) - Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Miskolci Egyetem - BBZI
Mgr. Grzegorz Lobodzinski (PL)
Mgr. Ingrida Milasiuta (LT)
Mgr. Havasiné Darska Izabella (PL/HU)

A PONTOZÁS EREDMÉNYE :   A pontozás eredménye - Scoring results.pdf

A VIII. FERENCZY GYÖRGY ZONGORAVERSENY DÍJAZOTTJAI :

I. korcsoport:
I. díj:
Werzun-Rolinger Teresa (UKR, Lutsk)
II. díj: Domut Adrian, Bede Ágoston
III.díj: Annus Eszter, Kovács Botond, Szíjjártó Csanád, Miszkuly Dóra Hajnalka, Brcan Frida
Dicséret: Kovács Gregor, Major Bence, Borcsa Hanna, Deng Jia Kun, Őri-Kiss Villő, Fóris Rúben, Tamás Mátyás Bertalan, Bényi Kata Júlia, Ke Yishu Amanda, Petróczi Péter, Nguyen Ngoc Mai, Répás Gergely Balázs, Lovas Fióna - SRB, Bui Thuy Trang Niki, Kádár Viktória, Budai Tamara
Kasik Sándor különdíja: Kádár Viktória

 II. korcsoport:
I. díj:
Pintér Júlia, Sobko Anastasia (UKR, Lutsk)
II. díj: Dávid Roland Mózes, Végső Valdemár Norton
III. díj: Pálfi Nóra, Hegyi B. András, Korpai Marcell, Mihail Márk Alex, Balogh Vivien Hanna, Petróczi Anna
Dicséret: Drucza Dávid János, Balázs Réka Mária, Szilassi Bálint, Bodnár Boglárka, Beke Barnabás, Váradi Amanda Blanka, Barabás Sára, Grimaldi Giulio Benedek, Bene Csongor Miklós, Cseh Julianna, Molnár Sándor, Priekule Tereze (LV, Marupe), András Iringó, Ézsiás Dorka Panna, Sevruk Maria Isabela (LT, Vilnius), Kovalska Dominika (UKR, Lemberg), Bisztriczki Sára, Mayer Veronika, Milojevic Nadia (SRB, Belgrád), Szabó Krisztina, Jakab Levente Vazul, Tárnoki-Zách Attila, Csepregi Tihamér, Bugár Emese
Mgr. Grzegorz Lobodzinski különdíja: Pintér Júlia, Sobko Anastasia
Mgr. Ingrida Milasiute különdíja: Pintér Júlia
Dunai Mónika Országgyűlési Képviselő és a Kelet-Pesti Tankerület különdíja: András Iringó
A Bartók Béla AMI különdíja: Hodossy Luca, Belcsák Bertalan

III. korcsoport:
I. díj:
Koszela Eryk (PL, Rzeszów)
II. díj: Szalovszky Viktória, Kiss-Leizer Anna, Römer Dávid
III. díj: Paládi Máté (UKR, Péterfalva), Balázs-Piri Soma, Amiraslanova Shirin (AZE, Baku), Sobko Anna-Daryna (UKR, Lutsk), Mychalczuk Nika (UKR, Lutsk)
Dicséret: Hámori Belián, Abramova Julia (UKR, Ungvár), Szikszai Levente, Czene Gertrúd Kamilla, Remenyik Balázs, Török Anna, Horváth Dóra, Maros Bojána, Vigh Boglárka, Babic Bíbor, Perczel Jakab, Németh Vilmos Tamás, Pálffy Donát Ábel, Barabás Miriam, Király Árpád Ferenc, Horváth Elizabet, Gálfi Natália
Mgr. Grzegorz Lobodzinski különdíja: Szalovszky Viktória, Kiss-Leizer Anna, Römer Dávid
Mgr. Ingrida Milasiute különdíja: Koszela Eryk, Szalovszky Viktória, Römer Dávid
Dunai Mónika Országgyűlési Képviselő és a Kelet-Pesti Tankerület különdíja: Paládi Máté

IV. korcsoport:
I díj:
Lai Jinghao Vivian, Halász Dániel
II. díj: Kocsis Bálint, Lescsinszky Áron
III. díj: Darók Illés, Hájas Kristóf
Dicséret: Vígh Roland, Bouchal Dorottya Lili, Csanády Tádé, Kuna Tamás, Kiss Zsuzsanna

V. korcsoport:
I. díj:
Rinaldy Caitlan (AUS/A, Salzburg)
II. díj: ---------------
III. díj: Baross Ádám
Dicséret: Pucsok Tünde, Ádám András Balázs

VI. korcsoport:
I díj:
Czerniejewski Gabriel (PL, Warszawa)
II. díj: Teremi Dárius, Gabrys Katarzyna (PL, Kraków)
III. díj: Promyslov Alexander (RUS/D, Weimar), Amiraslanov Nariman (AZE, Baku), Reimand Karl (EST, Tallin), Krápicz Balázs István
Különdíj Chopin mű előadásáért: Filaleev Sergei (RUS, Moskva), Martin Lucian Bogdan
Prof. Grzegorz Kurzynski különdíja: Teremi Dárius

     

                                             A ZÁRÓÜNNEPSÉG KERETÉBEN SZEREPELTEK:

PIOTR ZBIGNIEW CZERWINSKI - PL - zongora                       NATHAN RINALDY - AUS / A - fuvola 
a XXV. Nemzetközi Chopin Zongoraverseny díjazottja                       
zongorán kísérte : CAITLAN RINALDY  
(Szafarnia, PL)